BioBaby Sıkça Sorulan Sorular

BioBaby ürünleri hakkında sıkça sorulan soruları ve cevaplarını burada bulabilirsiniz!

Biobaby Saç ve Vücut Şampuanı göz yakıyor mu?

Biobaby Saç ve Vücut şampuanı göz yakmayacak şekilde formüle edilmiştir ve gerekli testlerden geçmiştir.

Biobaby ürünleri güvenli midir, test edilmiş midir?

Biobaby ürünlerinin tamamı dermatolojik olarak test edilmiştir. Ürünlerin etkinlik ve güvenilirliği, klinik testler ile onaylanmıştır. Güvenle kullanılabilir.

Biobaby ürünleri kimyasallar içerir mi?

Biobaby ürünleri %100 Organik içeriklerle zenginleştirilmiştir.

Biobaby ürünlerinin içeriğinde hangi çeşit yağlar kullanılmaktadır?

Biobaby ürün bazlı olarak Organik Tatlı Badem Yağı, Organik Zeytinyağı, Organik Alman Papatyası, Organik Kır İğdesi Yağı ve Organik Elma özü kullanılmıştır.

Biobaby ürünleri alerjen maddeler içerir mi?

Biobaby ürünlerinde ultra hassas bebek cildiyle uyumlu olacak şekilde Alerjen içermeyen parfüm kullanılmıştır. Güvenle kullanılabilir.

Biobaby ürünleri hayvanlar üzerinde test ediliyor mu?

Biobaby ürünlerinin tamamı hayvanlar üzerinde test edilmemektedir. Alternatif bilimsel metotlar ile test çalışmaları yapılmaktadır.

Biobaby ürünleri nerede üretilmektedir?

Biobaby ürünlerinin tamamı Biota ARGE bünyesinde, Türk Eczacı ve Kimyagerleri tarafından formüle edilerek Türkiye de üretilmektedir.

Atopiye eğilimli cilde sahip çocuğum için cilt temizliğinde özel ürünler kullanmama gerek var mı ?

Normal cilt tipi için geliştirilen ürünler atopiye eğilimli kuru ve çok kuru ciltler tarafından yeterince iyi tolere edilemeyebilir. Bu durumda atopiye eğilimli ciltler için özel olarak geliştirilmiş ürünler kullanılarak bebeğinizin cildinin rahatlamasına imkan tanınır.

Atopiye eğilimli cilde sahip bebeğim için hangi ürünlerinizi kullanmalıyım ?

%100 Organik ve Doğal yağlarla formüle edilen Biobaby Atocare serisinden Çok Kuru Ciltler için Saç ve Vücut Şampuanı ve Çok Kuru Ciltler için Krem’i ikili olarak kullanabilirsiniz. Bebeğinizin atopiye eğilimli cildi için ihtiyacı olan bakımı sağlar.

Biobaby Çok Kuru Ciltler için Saç ve Vücut Şampuanı içeriğinde bulunan Organik Alman Papatyası ve Zeytinyağı ile cildi rahatlatır, yatıştırır ve nem kaybını giderir. Koruyucu, Paraben, SLES ve Sabun içermez.

Biobaby Çok Kuru Ciltler için Krem ise içeriğinde bulunan Organik Zeytinyağı ve Kır İğdesi yağı ile cildin nem kaybını giderir ve cilt bariyerini güçlendirir. Koruyucu, Paraben ve Ftalat içermez.

Yenidoğan bebeğim için hangi ürün veya ürünleri kullanmalıyım ?

Yenidoğan bebeğiniz için Yenidoğan bebek cildi için özel olarak formüle edilen Biobaby Yenidoğan Saç ve Vücut Şampuan’ı kullanabilirsiniz. Ultra Hassas içeriğiyle bebek cildiyle uyumludur. Pişik oluşumunu önlemek ve tedavi etmek için Çinko içeriğine sahip olan Biobaby Pişik Kremi’ni tercih edebilirsiniz.

Biobaby Yenidoğan Saç ve Vücut Şampuanı içeriğinde bulunan Organik Tatlı Badem ve Zeytinyağı ile ciltteki kurumayı önler ve nem kaybını giderir. Organik Alman Papatyası ile cildi rahatlatır ve yatıştırır. Paraben, SLES ve Renklendirici içermez.

Biobaby Pişik Kremi ise içeriğinde bulunan Organik Kır İğdesi ve Zeytinyağı ile cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendirir ve nem kaybını giderir.

Bebeğimin başında oluşan pullanma problemi için hangi ürün veya ürünleri kullanmalıyım?

%100 Organik ve Doğal Yağ içeren Biobaby Dermatolojik Şampuan ile saçlı derideki kurumayı azaltarak rahatlama sağlar. Deriyi nemlendirir ve yumuşatır. Bebeğinizin pullanma problemini gidermeye yardımcı olur.

Biobaby Dermatolojik Şampuan yağ bazlıdır ve durulandıktan sonra deri üzerinde ince bir yağ tabakası bırakır. Bu tabaka sayesinde saçlı deri nemli ve yumuşak kalır. İçeriğinde bulunan Organik Alman Papatyası, Zeytinyağı ve Tatlı Badem Yağı içerikleri cildi nemlendirerek rahatlama sağlar.

Paraben & Ftalat içermez. Göz ile temas ettirmeyiniz. Temas durumunda bol su ile durulayınız.

Bebeğimin bez bölgesinde oluşan pişik ve kızarıklıklar için hangi ürün veya ürünleri kullanmalıyım?

Bebeğinizin bez bölgesinde geçmeyen kızarıklıklar, hijyen kurallarına çok dikkat etseniz de oldukça yaygın olarak karşılaşılan bir durumdur. Böyle bir durumda bebeğinizin bez bölgesindeki pişik oluşumunu önlemek Ultra Hassas formüle sahip Biobaby Pişik Kremi kullanabilirsiniz.

Çinko içeriğiyle pişiğin önlenmesine yardımcı olur. İçeriğinde bulunan Organik Kır İğdesi ve Organik Zeytinyağı ile cildin bariyer fonksiyonlarını güçlendirir ve nem kaybını giderir. İlk kullanımdan itibaren hızlı etki ve etkin koruma sağlar.