BioBaby Hakkında

Biobaby; doğal ve organik içerikli ürünleri ile, bebek cildiyle uyumlu ve bebek cildine faydalı ürün gamına sahiptir.

Biobaby ürünlerinin tümünde, organik tarımla üretilen bitki özleri ve yağları kullanılmıştır. 

Biobaby ürünleri, tamamen hijyenik koşullarda ve GMP kurallarına uygun olarak üretilmektedir. Formülasyonlar, Biota Ar-Ge Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Biobaby ürünlerinin güvenilirliği Almanya Dermatest Laboratuvarları tarafından yürütülen klinik testler sonucunda kanıtlanmış ve en yüksek kaliteyi ifade eden 5 yıldız klinik test derecesini almıştır. 

Biobaby ürünleri; SLS, SLES, Paraben, Boya, Alkol, Fenoksietanol, Parafin içermez.

Üretimine 2010 yılı itibariyle başlanılan Biobaby markası, Türkiye Dermakozmetik ve Kozmetik pazarında, ilk Topikal Probiyotik kullanılan markadır. Biobaby ürünlerinde kullanılan probiyotikler,tindalizasyon işlemine tabi tutulmuş ve bu işlem ile üreme yeteneklerini kaybetmişlerdir. Böylelikle kozmetik formülasyonların içinde çoğalmaları önlenmiş olur.

Doğumda steril olan bebek cildine, hem anneden hem çevreden mikroorganizmalar yerleşir. Bir yaşına geldiğinde her bireyin, kendine özel benzersiz bir bakteri profili gelişir.¹ Probiyotikler, bağışıklık sistemini güçlendirir, cildin işlevlerini iyileştirir, alerjenlere karşı direnci arttırır ve vücut patojenlerini azaltırlar.²

¹ Grant MC1, Baker JS2. An overview of the effect of probiotics and exercise on mood and associated health conditions. Crit Rev Food Sci Nutr. 2017 Dec 12;57(18):3887-3893. ² Ke Wang, and Jianan Hu. Effect of Probiotics on Depression: A Systematic Review and Meta-Analysis of Randomized Controlled Trials Ruixue Huang. Published online 2016 Aug 6.